ANKARA ÇANKAYA DİKMEN MAKİNA İLE PETEK TEMİZLEME

Petek temizliği nasıl yapılır ; nitelikli bir temizlik işlemi yaklaşık 1- 1,5 saat sürer. Bu süre içerisinde yapılan işlemler öncelikle tesisatın içerisi istanbul petek temizliğitemiz su ile yıkanır. Bu yıkama işlemi makine yardımı ile yapılmaktadır. Yıkamanın ardından bu çamurlaşma ve tortuların tesisat borularının içinden tamamen atmak için kimyasal ve makine kullanılır.

Yerden ısıtma sistemlerindeki aşırı çamurlaşmayı mobil sistem temizleme makinemiz ile temizliyoruz. Her odaya ayrı ayrı giden boruları tek tek temizliyoruz. Temizlik işlemini makine ile yaptığımız için boruların içerisinde çamur tabakasından eser kalmıyor. Bu işlemi ayrıca kimyasalla yaptırmak isteyen müşterilerimiz için özel kimyasal ile temizlik yapılabiliyor. Bu kimyasal borular içerisinde biriken kireç, su taşı ve benzeri maddeleri yok eder. Rem-ar tesisat radyatör ve yerden ısıtma temizlik fiyatımız şuan kampanyalı olduğu için kaçırmayın. 120 metre kareye kadar temizlik fiyatımız sabittir.

Zaman içerisinde petek tıkanır. Bu durum yeterli derecede ısınmama sorunlarına neden olur. Yüksek ısı elde etmek için her sene radyatör temizliği (bakımı) yapılmalıdır. Kombi den yüksek ve yeterli verimi alır yaklaşık % 30 yakıt tasarrufu sağlarsınız.

 

Petek temizliği zamanı geldiğini nasıl anlarız ?

Belirtileri genellikle peteklerin alt kısımlarının soğuk olması özellikle son radyatörün yani kombiye en uzak olan peteğin den alt kısmını elle yoklayın üstüne bakın aynı sıcaklık seviyesi hakim değilse ısının dolaşım sağlamasını engelleyen pislikler var demektir .  Pek çok kişi bireysel olarak  petek temizleme işlemi yapmaya çalışmaktadır ancak bireysel olarak tam anlamıyla temizlik işlemi yapılamaz . Bazı bireysel tesisat temizleme uygulamaları şöyledir , kimisi peteğin için deki havayı alarak oradan çıkan kirli su ile temizlik olacağını sanır , kimisi tahliye vanasını açarak suyu tamamen boşaltarak temizleme işlemi yapılacağını sanır bunların hepsi yanlış uygulamalardır . 

Doğru olan kaliteli bir kimyasalla peteklerin içindeki partikül , çamur ve çeşitli maddeleri temizlemek için kimyasal ayrıştırıcı kullanımı radyatör temizleme işlemin en önemli faktörüdür . Devamı da en az solüsyon kullanımı kadar önemli çünkü bir yanlış işlemde kombi bozulabilir , basınç filtreleri tıkayabilirsiniz .

Pek çok internet kullanıcısı petek temizliği işleminin içeriğinden çok petek temizleme fiyatlarını araştırmaktadır. Bir düşünmek gerekirse ucuz olan kaliteli midir ? Ucuza yaptırdık peki ya bir işe yaramaz sa ? Verilen ucuz paranın ne değeri olacak ?

Petek temizliği yaptıracağınız firmada arayacağınız özellikler 

  1. Firma bir çok iş mi sadece petek temizliği servisi mi veriyor .
  2. Firmanın çapı nedir ? Bölgesel mi yoksa servis ağı geniş profesyonel bir firma mı ?
  3. Taşeron firma mı kullanıyor yoksa temizliği bizzat kendi elemanları mı yapıyor ?
Dikkat edilmesi gereken bir husus internet aleminin getirdiği düzenbazlar ; bu şahıslar fiyatı ucuz gösterir çünkü kimyasal ilaç diye başka bir sıvıyı tesisata dökebilir , makinemiz var diyebilir ama sadece makine tesisatı temizlemez .Bir çok mağdur vatandaşımızla bizzat önceden karşılaştığımız için bu bilgileri size vermek isteriz . Bizden önce yaptıkları ucuz firma ya da şahıslar başlarına daha büyük sorunlar açmıştır. 
 
Petek temizliği fiyatları neye göre belirlenir ? Petek temizleme fiyatı kombili sistemlerde petek adetine göre yerden ısıtma sistemlerine ise m2 ölçüsüne göre bilirlenir. Firmamız 2018 petek temizleme fiyatlarını adet başı 25 TL olarak belirledi ancak 7 peteği geçen daireler için özel indirimlerde sunuyoruz.

Petek temizleme kimyasallarının en kalitesi ile ve 1998 yılından bu yana temizlik işleminin ehli olmuş ustalarımızla siz İstanbul halkına servis vermekten gurur duyuyoruz . Sizin sayenizde hem Avrupa Yakası hemde Anadolu Yakasında ofis ve servis araçlarına sahibimiz işimizden kazandığımızı yine işimize yatırdık bu sayede İstanbul'un 1 numaraları petek temizlik firması olduk . Bunu dünyanın en iyi ve en çok kullanılan arama motoru bile tasdik etti petek temizliği denince ilk sırada sayfamızı gösteriyor . 

Petek temizliği kış aylarında soğuklardan korunmak ve soğuk nedeniyle hasta olmamak için mutlaka yaptırılması gereken bir tesisat işidir. Petekleri nasıl temizlerim kendim petek temizliği yapabilir miyim diyenler için biraz bilgi verelim. 

Kalorifer peteklerini nasıl temizlerim, petekleri kendi başınıza tam anlamı ile temizlemek için yapmanız gereken petekleri sökerek içlerini yıkamaktır. Ama bunu yapmadan önce peteklerin içlerindeki suyu boşaltmanız gerekir. Bunun için ise peteklerin ana vanası olan ve genelde banyoda bulunan vanaları açmanız gerekir. Bu vanayı açınca petekler içerisindeki su çıkacaktır. Daha sonra ise peteklerin yanlarında bulunan vanaları kapatarak, peteklerin yanlarında bulunan kilitlerin açılması gerekir. Bu kilitleri açtıktan sonra peteği yerinden çıkartabilirsiniz. Petekleri yıkanabilecek uygun bir alana taşıdıktan sonra ise hortum yardımı ile peteklerin içerisine tazyikli su verin. Bu su yardımı ile peteklerin içlerini temizleyerek bütün atıklardan kurtulabilirsiniz. Daha sonra ise aynı şekilde petekleri yerine takarak kilitlerini kapatıp, vanalarını açıp kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Petekleri uygun şekilde yerleştirdikten sonra ise kombiden su vanasını açıp peteklerin içlerine suyun dolmasını sağlamalısınız. 

Tüm müşterilerimize ve bizi tercih eden tüm İstanbul halkına teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz .Uzman petek temizliği hizmetinizde .
 

100.YIL MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
50.YIL MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
AHLATLIBEL MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
AKARLAR MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
AKPINAR MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
ALACAATLI MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
ANITTEPE MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
ARKA TOPRAKLIK MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
AŞAĞI DİKMEN MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
AŞAĞI İMRAHOR MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
AŞAĞI ÖVEÇLER MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
AŞIKPAŞA MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
ATA MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
AYDINLAR MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
AYRANCI MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
AZİZİYE MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
BADEMLİDERE MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
BAĞCILAR MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
BAHÇELİEVLER MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
BALGAT MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
BARBAROS MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
BAYRAKTAR MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
BEYTEPE MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
BİRLİK MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
BOZTEPE MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
BÜYÜKESAT MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
CEBECİ MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
CEVİZLİDERE MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
CUMHURİYET MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
ÇAMLITEPE MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
ÇANKAYA MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
ÇAVUŞLU MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
ÇAYYOLU MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
ÇİĞDEM MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
ÇUKURAMBAR MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
DEVLET MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
DİLEKLER MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
DODURGA MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
DOĞUŞ MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
EHLİBEYT MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
EMEK MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
ERTUĞRULGAZİ MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
ERZURUM MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
ESATOĞLU MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
ETİ MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
EVCİLER MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
FAKÜLTELER MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
FİDANLIK MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
GAZİOSMANPAŞA MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
GÖKKUŞAĞI MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
GÖKTÜRK MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
GÜVENEVLER MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
GÜZELTEPE MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
HARBİYE MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
HİLAL MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
HUZUR MAHALLESİ PETEK TEMİZLİĞİ
İLERİ MAHALLESİ
Tümü